Святкуємо Міжнародний день світла!

Святкуємо Міжнародний день світла!

Сьогодні, 15 травня, кафедра оптики фізичного факультету святкувала Міжнародний день світла!

Міжнародний день світла – це глобальна ініціатива, яка щорічно координує подальшу оцінку і роль світла у науці, культурі, мистецтві, комунікаціях, медицині і, навіть, у нашому повсякденному житті. І кафедра, яка займається безпосередньо вивченням і дослідженням світла не могла не відзначити цю подію.

Тож у вівторок організатори вирішили провести експерементаріум з оптики і присвятили його цьому святу.

Запросивши усіх переможців другого етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Київської Малої Академії Наук (КМАН), їхніх батьків та вчителів, вони зібрали повну залу талановитих і розумних школярів та їх наставників.

Спочатку керівник відділення «Фізики і астрономії» КМАН Сенчуров Сергій Павлович розповів про фізичний факультет університету імені Тараса Шевченка.

Пізніше він, та інші співробітники КМАН Хован Ірина та Щербаков Андрій (за сумісництвом – студент-магістр кафедри оптики) вітали переможців другого етапу конкурсу КМАН і вручили кожному похвальну грамоту. Нагороду отримали не лише старші класи, а й маленькі майбутні талановиті вчені – 8-класники, які на диво показали високий рівень знань та умінь і якими дуже пишаються не тільки їхні батьки, а й Київська Мала Академія Наук.

Після формальної частини, студенти кафедри оптики облаштували оптичні стенди де всі гості мали нагоду не тільки спостерігати за експериментами, а й самим взяти в них участь.

Так ось, наприклад, «лазерний лабіринт». Тут завданням учасників було за допомогою дзеркал перенаправити лазерний промінь так, щоб він потрапив у мішень. Завдання не з простих, адже необхідно точно поцілити у кожне дзеркало і в врешті решт досягнути кінцевої точки.

Ще гості спостерігали спектри світіння різних речовин, через дифракційні лінзочки. Вони розкладають світло на компоненти різного кольору. Таким чином учасники наочно побачили, що природне світло складається з різної кількості кольорів.

Також був представлений стенд із величезною кількістю оптичних елементів: різноманітні скляні лінзи, призми та кульки, які використовуються у багатьох галузях приладобудування: від систем наведення ракет до об`єктивів камер мобільних телефонів.

Проте те, що найбільше вразило усіх гостей – це стіл із різними смаколиками та напоями. «І що тут дивовижного?» – спитаєте ви. А дивовижне те, що організатори вирішили додати до такого, на перший погляд, банального і звичайного фуршету, маленьку родзинку. У соки, різні газовані напої і воду вони додавали шматочок сухого льоду, що створювало цікавий і незвичайний ефект. Усім ця задумка припала до душі, а тому напої «розходились» швидше навіть за цукерки!

Отже, за дві години учні отримали свої заслужені грамоти, поласували солодкими смаколиками, взяли участь в оптичних експериментах і, звичайно, дізналися багато нового про кафедру оптики фізичного факультету імені Тараса Шевченка. Їхні батьки наробили безліч фотографій своїх талановитих дітей, а вчителі вкотре пишалися своїми вихованцями. Організатори як завжди намагалися провести захід на висоті і врешті отримали неймовірний заряд позитиву і натхнення створювати все більше і більше подібних заходів.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *